O Nás

Vďaka takmer 100-ročnej histórii sme sa stali poprednou svetovou spoločnosťou v odbore

Spoločnosť Roca začala svoju činnosť v roku 1917 výrobou liatinových radiátorov pre domácnosť vo svojom závode v Gava blízko Barcelony. Po týchto prvých radiátoroch spoločnosť svoje portfólio rozšírila na výrobu kotlov. V roku 1929 vstúpila spoločnosť Roca do oblasti kúpeľní začatím výroby vaní.

Spoločnosť venuje sústavnú pozornosť spoločenským zmenám týkajúcim sa kultúry spojenej s vodou ako hlavným prírodným zdrojom, s ktorým pracuje. Preto sa v roku 1936 pustila do výroby sanitárnej keramiky. Následne v roku 1954 Roca začala výrobu batérií a kovového príslušenstva.

V 90. rokoch podnikol koncern prvý krok na ceste medzinárodnej expanzii, založenej najmä na zakladaní obchodných dcérskych spoločností a uzatváraní zmlúv s poprednými značkami na miestnych trhoch. Okrem Portugalska a Francúzska boli zastúpenia spoločnosti Roca otvorené vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Maroku, Argentíne, Brazílii av Číne.

K prelomu v medzinárodnej expanzii došlo v roku 1999, kedy spoločnosť Roca odkúpila spoločnosť Swiss Keramik Holding Laufen, vtedy štvrtého najväčšieho výrobcu na svete. Akvizíciou spoločnosti Laufen posilnil koncern svoju pozíciu na strategických trhoch, kde bola jeho značka menej zastúpená, ako je východná Európa, Brazília a USA.

V roku 2005 spoločnosť Roca oznámila odvážny strategický plán zameraný na kúpeľňové priestory av roku 2006 dosiahla v tomto odvetví vedúcu pozíciu na svetovom trhu.

Dnes pokrýva obchodnú sieť spoločnosti Roca 170 štátov, do ktorej dodáva výrobky jej 79 výrobných závodov s viac ako 21 000 zamestnancami po celom svete.

V súčasnosti je Roca 100% španielskou spoločnosťou zaoberajúcou sa tvorbou kúpeľňového priestoru, čo je činnosť, ktorá z nej urobila celosvetovú jedničku. Dosiahnutie tohto postavenia je zdrojom veľkej hrdosti, takmer rovnako dôležité ako byť po desaťročia jednou z najznámejších značiek.

Aby sa posunula o krok ďalej, bola v roku 2009 slávnostne otvorená galéria Roca Barcelona Gallery ako budova poskytujúca zážitok zo značky Roca. Po nej nasledovali galérie v Madride, Lisabone, Londýne, Šanghaji, Pekingu a čoskoro sa k nim pridá São Paulo.

Galéria hostí kultúrne a spoločenské aktivity, výstavy, konferencie a diskusie súvisiace s témami, ako je dizajn, architektúra alebo trvalá udržateľnosť. Udalosti, ktoré sú samy o sebe odrazom záujmu spoločnosti Roca pokračujú ruka v ruke po mnoho ďalších rokov.

+100

ROKOV HISTÓRIA

+21.000

ZAMESTNANCOV

+170

ŠTÁTOV

79

VÝROBNÝCH ZÁVODOV

Roca Vo Svete

V dnešnej dobe pôsobíme vo viac ako 170 štátoch na 5 kontinentoch. Pozrite sa na všetky medzinárodné zastúpenie vo svete.

Udržateľnosť

Záväzok voči životnému prostrediu nás viedol k založeniu nadácie "We Are Water Foundation" ak vývoju trvalo udržateľných riešení pre úsporu vody a energie.

Dizajn & Inovácia

Spoločnosť Roca stavia na inováciách od samotnej koncepcie, designu produktu až po jeho výrobu, logistiku a distribúciu.

Medzinárodné Dizajnové Súťaže

jumpthegap® a One Day Design Challenge sú medzinárodné dizajnové súťaže organizované spoločnosťou Roca, kde mladí dizajnéri a architekti z celého sveta môžu ukázať svoj talent. Ich riešenie musí byť koncepčné, udržateľné a inovatívne pre kúpeľňový priestor budúcnosti.