1917

Roca zahajuje svoju činnost

Spoločnosť Roca zahájila svoju činnosť v roku 1917 výrobou liatinových radiátorov pre domácnosť vo svojom závode Gavà blízko Barcelovne.

1929

Výroba vaní

Po prvých radiátoroch spoločnosť svoje portfólio rozšírila o výrobu kotlov. V roku 1929 vstúpila spoločnosť Roca do segmentu kúpeľňových priestorov spustením výroby vaní.

1936

Začiatok sanitárnej keremiky​

Spoločnosť Roca venuje sústavnú pozornosť spoločenským zmenám týkajúcim sa kultúry spojenej s vodou ako hlavným prírodným zdrojom, s ktorým pracuje. Preto v roku 1936 prijala výzvu vyrábať sanitárnu keramiku. Následne v roku 1954 začala Roca výrobu vodovodných batérií a kovového príslušenstva.

1990

Medzinárodná expanzia

V 90. rokoch podnikol koncern prvý krok na ceste k medzinárodnej expanzii, založenej najmä na zakladaní obchodných dcérskych spoločnostiach a uzatváraní zmlúv s poprednými značkami na miestnych trhoch. Okrem Portugalska a Francúzska boli zastúpenia spoločnosti Roca otvorené vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Maroku, Argentíne, Brazílii av Číne.

1999

Prelomový zlom

K prelomu v procese medzinárodnej expanzie došlo v roku 1999, kedy spoločnosť Roca odkúpila spoločnosť Swiss Keramik Holding Laufen, vtedy štvrtého najväčšieho výrobcu na svete. Akvizíciou spoločnosti Laufen posilnil koncern svoju pozíciu na strategických trhoch, kde bola jeho značka menej zastúpená, ako je východná Európa, Brazília a USA.

2005

Svetové prvenstvo

V roku 2005 oznámila spoločnosť Roca odvážny strategický plán zameraný na kúpeľňové priestory av roku 2006 dosiahla v tomto odvetví vedúcu pozíciu na svetovom trhu.

2009

Otvorenie Roca galérií

Ďalším krokom spoločnosti bolo v roku 2009 slávnostné otvorenie galérie Roca Barcelona Gallery, budovy poskytujúcej zážitok zo značky Roca. Po nej nasledovali galérie v Madride, Lisabone, Londýne, Šanghaji a Pekingu.

2017

Oslava storočného výročia

V tomto roku spoločnosť Roca oslávila výročie, ako rodinná firma založená pred 100 rokmi v mestečku Gavà neďaleko Barcelony. Dnes spoločnosť Roca pokrýva obchodnú sieť v 170 štátoch na 5 kontinentoch.

2019

Globálna mierka

Dnes spoločnosti Roca pokrýva obchodnú sieť v 170 štátoch, do ktorých dodáva výrobky zo svojich 79 závodov s viac ako 21 000 zamestnancami po celom svete.

2021

Pokračujúca medzinárodná expanzia

Roca kupuje nemeckú spoločnosť Sanit (Sanitärtechnik Eisenberg GmbH) a väčšinový podiel v skupine Royo, európska jednotka vo výrobe kúpeľného nábytku.